– Om det er kjørt? Absolutt ikke. Vi spilte ingen 100 prosent kamp, og er gode nok til å slå Nøtterøy i Tønsberg!

HA oppdaterer live fra HTHs kamp mot Nøtterøy i kveld. Følg med her på ha-halden.no.

«Fifty-fifty»

Ordene kommer fra 39 år gamle Jan Thomas Lauritzen, som kanskje spiller sin siste kamp i Nøtterøyhallen i kveld.

– Kanskje. Akkurat det føles litt rart, medgir mannen med 254 landskamper for Norge.

Han er imidlertid rask med å tillegge at han ikke har bestemt seg, og at det per i dag er 50/50 om han tar en sesong i HTH.

– Jeg er litt splittet, faktisk. Det har ingenting med om det blir opprykk eller ikke, men mer at jeg må tenke på jobb, familie og alt utenom banen Samtidig har jeg lyst til å spille håndball og knærne er bedre enn på lenge, så vi får se.

Må bedre angrepsspillet

Etter tap 18-22 i første kvalkamp lørdag, har HTH et lite fjell å bestige foran returen onsdag kveld.

Der HTH må vinne med minst fire mål mot elitelaget for å sprette champagnen og starte opprykksfesten.

– Jeg tror vi kan klare dette! Vi har vært best på bortebane i hele år, og Nøtterøy er heller ikke noe typisk hjemmelag. Vi beviste i hjemmekampen at vi er fullt på høyde, og fire mål er ingenting i håndball, sier han.

– Hva må dere gjøre bedre i Nøtterøyhallen enn sist kamp?

– Vi må få til et bedre kollektivt angrepsspill. I første kamp ble det litt mye én og én, og da blir vi fanget i forsvarsfellene til Nøtterøy, sier Lauritzen.

Les mer i HAs papirutgave onsdag.