Krimsjef Mona Bergseth tar kontakt med HA for å fortelle at tre Halden-adresser har fått besøk av falske skadedyrkontrollører i løpet av tirsdag og onsdag.
Tre meldinger på to dager
– Vi fikk to meldinger i går og en melding i dag fra området ved Frøyas vei om at personer som har utgitt seg for å komme fra kommunens skadedyrkontroll, har ringt på og forsøkt å lure seg inn i boligene, forteller Bergseth.
Onsdagens offer er fortsatt hos politiet for å avgi forklaring når Bergseth snakker med HA.
– Jeg kjenner ikke alle detaljer ennå, men så vidt jeg vet har kvinnen blitt frastjålet bankkort, og det er muligens snakk om at det har blitt gjort uttak, sier krimsjefen.
– Jeg vil på det aller sterkeste råde folk til å ikke å slippe personer som utgir seg for å være kontrollører, inn. Vi har vært i kontakt med kommunen, og de har ingen personer ute i slike ærend, sier hun videre.
Politiet vil ha tips
Kommunikasjonsrådgiver i Halden kommune, Henrik Diskerud Meyer, bekrefter situasjonen.
– Halden kommune har ingen personer fra skadedyrkontrollen ute, sier han til HA.
Krimsjef Mona Bergseth ber alle som kommer i kontakt med de falske kontrollørene, om å ta kontakt med politiet.
– Ring oss på 02800, oppfordrer hun.