Kundesenteret til Halden Arbeiderblad opplever store etterdønninger etter helgens avisdistribusjon.
Overgangen til nytt distribusjonsfirma skjedde forrige lørdag som følge av at Posten sluttet med lørdagslevering.
– Ring senere eller i morgen
Fra kundesenteret meldes det om at bemanningen er på topp, men at det ikke er tilstrekkelig ved så høyt trafikknivå som de opplever mandag ved 10-tida.
– Vi har for øyeblikket 360 kunder i kø, og ventetiden for den som har ventet lengst er i skrivende stund 19 minutter. For kunder som har bedt oss om å ringe tilbake, så ringer vi disse i løpet av dagen, informerer Ole Morten Ona Ringdal som er direktør for Amedia Kundesenter AS.
Han oppfordrer abonnentene om prøve igjen.
– Ring oss senere på dagen eller i morgen. Alternativt kan dere kontakte oss via Min Side eller e-post. Kundesenteret beklager de ulemper dette medfører, sier Ringdal.
Kommentarer til denne saken