Slik blir 17. mai i Halden

BARNETOG: Det blir et langt barnetog gjennom Haldens gater i år. Trommekorpset går sist.

BARNETOG: Det blir et langt barnetog gjennom Haldens gater i år. Trommekorpset går sist. Foto:

Her får du oversikt over hva som skjer i Halden på nasjonaldagen.

DEL

Slik er det offisielle 17.mai-programmet lagt opp:

Klokka 08.00:   Bekransning på Hafsrød gård

Klokka 08.00:   Minnetempelet på Rødsberget

Flaggheising

Ja, vi elsker – fellessang

Lille Norge - sang av Halden damekor

Andakt ved Berit Øksnes

Gud signe vårt dyre fedreland - fellessang

Tale og bekransning ved Jan Erik Erichsen

Verden er vår – sang av Halden damekor

Hilsen fra ungdommen ved russepresident Arvanit Xhafa

Haldensangen – fellessang
 

Æresvakt ved Halden Heimevern.

Musikk ved Halden Janitsjar.

Flaggborg ved speidere fra Fossekallen.

Klokka 10.00:   Avmarsj barnetoget fra Oscar Borgs plass

Startskudd fra festningen ved Fredriksten Artillerie Compagnie.

Rekkefølgen i barnetoget:

Politiet.

Flaggborg ved speiderne fra Fossekallen speidergruppe.

Tistedalens Musikforening.

17.mai-komiteen.

Kommunestyret og hovedutvalg for undervisning og oppvekst.

Gimle skole.

Halden skolemusikkorps.

Hjortsberg skole.

Berg skole.

Skøvde paradeorkester.

Låby skole.

Tistedal skole.

Salen/Frelsesarmeens hornorkester.

Os skole.

Idd skolemusikkorps.

Kongeveien skole.

Prestebakke skole.
Halden Montessoriskole.

Halden Janitsjar.

Rødsberg ungdomsskole.

Risum ungdomsskole.

Strupe ungdomsskole.

Halden videregående skole.

Halden Drum Corps.

Klokka 11.30:   Bekransning Ankeret på Langbrygga.

Tale og bekransning ved messepike Anne-Mette Amundsen.

Frelsesarmeens hornorkester spiller.

Klokka 12.00:   Salutt fra Fredriksten festning.

Klokka 12.02:   Festgudstjeneste i Immanuels kirke.

Sogneprest Berit Øksnes og Fylkesmann i Viken, Valgerd Svarstad Haugland.
 

Klokka 12.00: Konsert i Busterudparken ved Det Norske Blåseensemble.

17.mai-tale ved Kristin Gulbrandsen.  
           

Klokka 13.00: Turnertog fra Os skole til Torget .
 

Klokka 13.00: Russetog fra Bikkjetorget til Wiels plass.

Klokka 15.30: Det Norske Blåseensemblets gallakonsert i Brygga Kultursal.
Dirigent: Rolf Gupta.
Solist: Silvia Moi, sopran.


Fredriksten festning

Klokka 13.45:   Fredrikshalds Turnforenings oppvisning i Carls XIIs park.

Klokkan 15.00:   Leker for barn etter turnoppvisningen ved Fossekallen speidergruppe.

Prestebakke

Klokka 14.00: Familiegudstjeneste i Prestebakke kirke.
Sogneprest Kjell H Flø og elever.
 

Klokka 14.30: Familietog fra kirken til Prestebakke skole.
Skøvde paradeorkester.

Leker for barna, kiosk og kafé.

Arrangement på skolene
 

Leker, underholdning og blant annet salg av mat.

Klokka 14.00: Os skole.

Klokka 14.00: Berg skole.

Klokka 14.00: Gimle skole

Klokka 14.00: Hjortsberg skole.

Klokka 15.00: Låby skole.

Andre arrangement

Klokka 10.00: Frivillighetssentralen – åpent hus fra klokka 10.00.

Klokka 16.00: Bakke opptreningssenter, konsert med Salens Hornorkester

Klokka 18.00: Ungdomsdisco for 5.-7. trinn, Ishallen.

Klokka 20.30: Ungdomsdisco for 8. trinn og oppover.

Send inn tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt.

Artikkeltags