En av HAs lesere har sendt oss et lite hjertesukk:
– Dette er et eksempel på miljøkriminalitet jeg ikke ønsker å se i mitt nærmiljø. 17 dager etter bruk ligger det der fortsatt
Hans Jørgen Fagereng viser til restene av fyrverkeri etter nyttårsaften. Det var nok et spektakulært syn da dette fyrverkeribatteriet ble antent. Men restene som står igjen er ikke like vakkert.
– De som har avfyrt dette bor sikkert i nærheten og ser det sannsynlig hver dag. Er vi ikke flinkere til å rydde etter oss, vil våre etterkommere måtte bo på en søppelfylling. Hva kan man gjøre for å slippe et slikt syn i framtiden, spør han.
En kort stund etter at denne saken ble publisert har den sannsynlige «eieren» meldt seg. Vedkommende melder at det er noen som har satt søppelet der, men at det uansett vil bli ryddet opp om kort tid.