Haslum vant 30-18, og utlignet til 1-1 i kamper.

Klasseforskjell

- Vi var aldri i nærheten av det nivået som kreves for å slå et lag som Haslum. Det var klasseforskjell, sa trener Jonas Wille.

Den tredje og avgjørende spilles onsdag klokka 18.00.

Spilte med bremsen på

Haslum ledet 15-8 til pause i den andre kvartfinalen, der HTH vant den første i Remmenhallen for en uke siden.

Offensivt manglet haldenserne både balltempo og besluttsomhet, noe som resulterte i en rekke angrepsfeil og skuddbom.

- Vi spilte med bremsen på. Alt gikk for sakte, og vi tapte også stort sett alt av dueller. I tillegg til at Haslum selvsagt var gode, sa Wille.

- Har en mulighet til

Bakover fungerte det heller ikke, og Erlend Mamelund & co banket inn 15 baller bak Rasmus Bech.

Andreomgang ble egentlig bare en lang transportetappe.

- Det er viktig å huske å at vi har en mulighet til. Nå glemmer vi den matchen her, og lader til ny kamp på onsdag, sier han.

Slapp til juniorer

HTH yppet seg, men kom aldri nærmere enn fem mål.

Haslum økte raskt igjen, og da benyttet Jonas Wille anledningen til å slippe til spillere som vanligvis blir sittende på benken.

Det endte 30-18, i det som var en svak kamp sett med HTH-øyne.

Dermed står det 1-1 i kamper i denne kvartfinaleserien.

Tredje og avgjørende kamp spilles i Nadderud Arena onsdag.