(Fredriksstad Blad)

I Fredrikstad bortviste politiet en mann for ordensforstyrrelser like over midnatt. Det var den første av i alt tre bortvisninger som natten skulle bringe med seg, hvor den siste fant sted ved tre-tiden. Alle de bortviste var menn i 20-årene.

Halden

Ordensmakten i Halden hadde det mer travelt enn sine naboer. Femten minutter inn i lørdagen plukket politiet opp en mann som hevdet han hadde fått juling. Han ble kjørt til legevakten, og fikk deretter pålegg om å holde seg borte fra sentrum.

Lik etterpå ble patruljen sendt til Kongens brygge, hvor en mann i 20-årene hadde oppført seg truende. Dette holdt han frem med også etter politiet ankom, og endte derfor i kasjotten.

Ved 01:30-tiden vendte en tidligere bortvist mann tilbake til sentrum, noe som resulterte i at han ble satt i arresten. Ti minutter senere foretok politiet nattens siste bortvisning., da en ny mann i 20-årene ble sendt hjem.