- Comet må gjenvinne tilliten

Øivind Rød og Bjørn Hofgaard i Comet Halden AS jakter på 1,2 millioner kroner i sponsorinntekter til førstedivisjonslaget

Publisert 17.06.2010 kl 07:52 Oppdatert 17.06.2010 kl 07:55

Tips en venn på e-post:

...
Bjørn Hofgaard og Øivind Rød skal forsøke å gjenvinne Comets tillit i sponsormarkedet. Foto: Stein Johnsen

Øivind Rød og Bjørn Hofgaard håper å gjenvinne tilliten i markedet, når de i disse dager er ute for å skaffe sponsorer til Comets førstedivisjonslag.

Daglig leder

Aksjeselskapet Comet Halden AS ble ikke rammet av konkursen og lever videre.

Nå er selskapets hovedoppgave å skaffe 1,2 millioner kroner i sponsorinntekter til Comets A-lag for den kommende sesongen.

Det totale inntektsbudsjettet er på 1,75 millioner kroner.

Øivind Rød er leder i AS'et, mens Bjørn Hofgaard skal gå inn i en rolle som daglig leder.

- Stener å snu

På spørsmål om hvordan de blir tatt imot i markedet etter alt som har skjedd med Comet de siste årene, og fjorårets konkurs, svarer Hofgaard:

– Det er helt klart noen stener som må snus.

– Folk skal vite mye mer nå. De krever en redegjørelse for ståa, legger Rød til.

– For vår del er det nå viktig å gjenoppbygge tilliten og skape troverdighet, slik at sponsorene vil legge pengene i en klubb der vi nå prøver å gjøre ting riktig, er de enige om.

De beskriver holdningen i sponsormarkedet som avventende nysgjerrig, og mener det definitivt finnes en grunnleggende interesse for hockey i Halden.

Rød jobbet for å redde Comet i fjor, men mener redningsaksjonen kom altfor sent i gang. Han hevder også at de som gikk inn i AS'et ikke satt med all informasjon om den egentlige ståa i Comet.

- Hefter ikke ved oss

– Jeg finner det litt belastende at vi nå må stå skolerett å forklare hva som skjedde. Det er faktisk sånn at vi ikke hadde noe med det å gjøre, vi var ikke med i Comet da det skar seg, men kom inn for å prøve og redde klubben. Derfor hefter ikke det som har skjedd ved oss. Vi kom inn i bildet da det egentlig var over, poengterer Rød.

De har tro på at det skal lykkes for Comet denne gangen. De mener de har lagt et realistisk budsjett og at sponsormålet på 1,2 millioner er realistisk.

– Dersom vi klarer det når vi målet og vil gå i pluss. Lykkes vi denne sesongen har vi gjenvunnet tillitten og kan kanskje øke budsjettet til neste år, håper Rød.

Mest lest nå

...

Bilbrann på E6

Nyheter En bil begynte å brenne på E6. Les mer

...

Nå skal det bygges

Kynningsrud har levert nye planer og senket høyden på avisgården til 18,5 meter

Nyheter Dagens snakkis: Planutvalget vil i neste møte ventelig godkjenne Kynningsruds nye planer om utbygging av kvartalet der HA-bygningen ligger.

Hva mener du om det? Les mer

Nytt nummer til legevakta

...

Nyheter Det nye telefonnummeret til legevakta i Halden er 116117. Les mer

...

Krever ekstra møte om rådmannssaken

Nyheter Arbeiderpartiet krever nå et ekstraordinært møte i formannskapet for å få en redegjørelse fra ordføreren om rådmannssaken. Les mer


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.