...
Politikerne er begeistret over laksen i Tista. Arkiv. Foto: Stein Johnsen

Politikerne lar seg begeistre av laks

Enstemmig, og med begeistring, ble det denne uka bevilget 40.000 kroner til laksen i Halden.

Publisert 26.03.2010 kl 08:30 Oppdatert 26.03.2010 kl 08:30

Tips en venn på e-post:


Det var hovedutvalg for nærings- og miljøpolitikk som behandlet en søknad fra Tista Grunneierlag om tilskudd til utlegging av gytegrus i Lilleelva.

Grunneierlaget har tidligere fått tillatelse til å fjerne en del av massene i elva og erstatte den med store steiner og gytegrus for å legge forholdene til rette for laksen.

Dette har blitt dyrere enn beregnet, og hovedutvalget svarte positivt på søknaden om støtte til å dekke deler av kostnadene.

Hovedutvalgets medlemmer følte store behov for å gi honnør for det arbeidet som er nedlagt gjennom en årrekke for å legge forholdene til lette for at laksen igjen kan gå opp gjennom byen og gyte i Tista.

Etter tur tok de ordet for å gi sin honnør for innsatsen.

At laksen nå kan gå opp en elv der selv årbuken for noen tiår siden hadde problemer med å overleve, ble trukket fram som litt av en bragd og god PR for byen.

Mest lest nå

...

Bilbrann på E6

Nyheter En bil begynte å brenne på E6. Les mer

...

Nå skal det bygges

Kynningsrud har levert nye planer og senket høyden på avisgården til 18,5 meter

Nyheter Dagens snakkis: Planutvalget vil i neste møte ventelig godkjenne Kynningsruds nye planer om utbygging av kvartalet der HA-bygningen ligger.

Hva mener du om det? Les mer

Nytt nummer til legevakta

...

Nyheter Det nye telefonnummeret til legevakta i Halden er 116117. Les mer

...

Stengte Erlandsen og begjærte oppbud

Nyheter Torsdag gikk Unni Osen den tunge veien til skifteretten og begjærte oppbud. Les mer


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.