Kandidat 3

Riku Riski, Hønefoss


Riski med enkel seier

Hønefoss-kjæledeggen scoret rundens fineste den femte serierunden. Se målet igjen!

Publisert 26.04.2012 kl 13:45 Oppdatert 03.05.2012 kl 10:55

Tips en venn på e-post:

Avisenes Nyhetsbyrå (ANB) skal i samarbeid med lokalavisene i A-pressen kåre rundens mål for samtlige serierunder denne sesongen. I femte runde ble det scoret totalt 23 mål i vår øverste divisjon, som er ny bestenotering for sesongen.

Helt til topps gikk Hønefoss-yndlingen Riku Riski. Finnen har notert seg for fire scoringer på de fem første serierundene, og har bidratt sterkt til Hønefoss' gode tabellposisjon så langt. Ringerikingene har ennå ikke tapt en kamp i eliteserien 2012.

Riski fikk drahjelp av Ringerikes Blads lesere, og fikk drøyt 52 prosent av stemmene. Rosenborgs Markus Henriksen fulgte bak med 24 prosent. Også Jo Nymo Matlands knallharde frispark fikk en del stemmer, 12 prosent mente han fortjente å vinne.

Glad i fotball? Følg oss på Facebook!

Riski har tatt eliteserienivået lett som en plett. Fire mål de to siste kampene taler for seg. Den tredje scoringen mot Aalesund var slett ikke verst. Et fint oppspill ble etterfulgt av en herlig demping og bortvending av Daniel Arnefjord, før han elegant sendte ballen i nettet via stolpen.

Lørdag er Hønefoss på plass i Tromsø for å ta fatt på en av årets gullfavoritter. Makter Hønefoss å reise hjem derfra med poeng, vil det være svært imponerende.

Kampen kan du se på nett-tv gjennom våre nettsider her!

Eller du kan følge helgens runde via vår tekstlive!

Disse vant kåringen de første rundene:

Runde 4: Hoås' lekre chip til topps

Runde 3: Soleklar vinner

Runde 2: Andersson med rundens mål!

Runde 1: Wikheim med rundens mål

På slutten av sesongen vil vi kåre det som vil bli årets mål.

Dette var kandidatene i femte runde

(ANB)

...
Riku Riski scoret det fineste målet sist runde. Foto: Frode Johansen, Ringerikes Blad

Omtalte lag og spillere



500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.ha-halden.no/2906373/6031186/2012-05-03T10:55:46Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/jetty-0.0.0.0-9002-componada-webapp.war-_componada-webapp-any-/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-2.10.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
Error reported by XML parser processing null: Scanner State 24 not Recognized 

På forsiden nå


...

Har video av onanisten

Nyheter Dersom ikke mannen som kikket på en kvinne og onanerte på et solarium i Halden melder seg for politiet, vurderer de å offentliggjøre overvåkingsbilder fra hendelsen. Les mer

...

- Administrasjonen brøt loven

Nyheter Hovedverneombud Hans Erik Groth i Halden kommune mener administrasjonen har brutt arbeidsmiljøloven. Les mer

...

Krever asfalt: – Veien går i oppløsning

Nyheter På Brønnhøyden i Knardal går asfalten i oppløsning. Nå krever de ny asfalt. Les mer

...

Åge Sten Nilsen svarer deg akkurat nå!

Kultur Fredag er det duket for Queen-hyllest på festningen, og dagen før dagen er Åge Sten Nilsen vår nettgjest.

Nettmøtet varer mellom 12 og 14 torsdag. Les mer

Tips oss

Tipstelefon: 99205300
SMS: HARTIPS ( ...) 2005
MMS: HARTIPS ( ...) 2005

Kontakt Oss

Sentralbord: 69215600
Besøksadresse: Langbrygga 9
Postadresse: Postboks 113, 1751 Halden

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør/Adm.dir: Hans Petter Kjøge 92840911
Nyhetsredaktør: Morten Ulekleiv 41414004
Nettansvarlig: Anne Mørk-Tønnesen 99205332

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.